Akce s dětmi

Závěrečné zkoušky

Závěrečná zkouška, ve které se dosahuje středního vzdělání s výučním listem se ve školním roce 2023/24 skládala z:  

písemné zkoušky - 4. června 2024                                                                                               

praktické zkoušky - 5.-6. června 2024                                                                                             

ústní zkoušky - 13. června 2024         

Všem chlapcům, kteří úspěšně ukončili své dvouleté vzdělávání gratulujeme 👍👍👍


Gastronomická soutěž ve Višňovém

25. 4. 2024

Žáci učebního oboru PVS 1 získali 2. místo na gastronomické soutěži v kuchařském umění a tvorbě slavnostní tabule. Gratulujeme 👨‍🍳👍🥈


Dětský den

28. 5. 2024

Dětský den se již tradičně vyznačuje nadšením z fotbalového zápasu mezi pedagogy a chlapci. Nicméně i další aktivity tohoto pohodového dne si všichni užili 😉


Plakát byl vytvořen chlapcem z našeho zařízení   👉👉👉


Zimní lyžařský výcvik

26. 2. - 1. 3. 2024

V posledním únorovém týdnu proběhl zimní lyžařský výcvik v lyžařském středisku Stupava. Počasí nám přálo a chlapci si tak užili poslední letošní zbytky sněhu ❄


Hokejový zápas 

27. 2. 2024

Naši borci se utkali v hokejovém zápase s chlapci z DÚ Brno. V utkání, které se hrálo na zimním stadionu v Uherském Hradišti měli více ze hry naši svěřenci a zvítězili v poměru 6:4. 


Turnaj v malé kopané 

16. 2. 2024

Dne 16. 2. 2024 proběhl XXII. ročník turnaje v malé kopané "O pohár starosty Ostravy – jih", kde naši chlapci spolu s pedagogy zvítězili. Gratulujeme za výborný výkon!


Mikulášská besídka

7. 12. 2023

V čase adventu jsme pro naše chlapce připravili Mikulášskou besídku, na které si chlapci zazpívali a zahráli vánoční písně pod vedením naší paní etopedky a za uvedené výkony si vysloužili od Mikuláše sladkosti 🍬 


Střílecký horský turnaj v malé kopané

29. 11. 2023

Dne 29. 11. 2023 se konal již 15. ročník stříleckého horského turnaje v malé kopané. Turnaje se zúčastnil VÚ Višňové, VÚ Moravský Krumlov, VÚ Olešnice, DDŠ Bystřice pod Hostýnem a náš VÚ Střílky. Domácí borci se ukázali ve skvělé formě a zaslouženě zvítězili před chlapci z Moravského Krumlova a Olešnicí. Gratulujeme!


Předvánoční besídka

23. 11. 2023

Dne 23.11.2023 se v našem zařízení uskutečnila předvánoční besídka pro bývalé zaměstnance. Chlapci na ní předvedli své hudební a recitační nadání pod vedením paní učitelky a paní etopedky. Besídka se všem moc líbila. Děkujeme za účast a podporu všem bývalým zaměstnancům.


Turnaj v ledním hokeji o pohár ředitele DÚ Brno

7. 11. 2023

Hokejový turnaj proběhl ve WINNING GROUP ARÉNĚ v Brně za účasti 4 týmů (DÚ Brno, VÚ Střílky, VÚ Moravský Krumlov a VÚ Višňové). Naši chlapci se umístili na skvělém 1. místě 🏒🥇


Fotbalový zápas

24. 10. 2023

Dne 24. 10. 2023 se odehrál již třetí fotbalový duel mezi zaměstnanci a dětmi výchovného ústavu. I přes velkou snahu dětí, zvítězili opět zaměstnanci v poměru 7:2. Zápas proběhl velmi korektně a bez zranění 😊

Plakát byl vytvořen chlapcem z našeho zařízení ;-) 


Střílkyman

17. 10. 2023

23. ročník sportovní akce Střílkyman skončil pro družstvo našich chlapců krásným druhým místem 😉. 

Zúčastnili se: 

  • VÚ Moravský Krumlov
  • VÚ Višňové 
  • DDŠ Bystřice pod Hostýnem
  • VÚ Olešnice
  • VÚ Střílky

Fotbalový turnaj pořádaný DDŠ Bystřice pod Hostýnem

10. 10. 2023

Turnaje se zúčastnily celkem 4 týmy (DDŠ Bystřice pod Hostýnem, VÚ Střílky, VÚ Moravský Krumlov, DDŠ Veselíčko). Naši chlapci se celkově umístili na skvělém 1. místě 👍⚽


Olešnické sportovní hry

6. 10. – 7. 10. 2023

Naši chlapci se zúčastnili 28. ročníku "Olešnických sportovních her". Náš tým byl velmi úspěšný, umístili jsme se na 1. místě ve florbale a na 2. místě ve fotbale. Gratulujeme!!!!


XIV. ročník střelecké soutěže

O putovní pohár ředitele DDŠ, ZŠ a ŠJ Bystřice pod Hostýnem

19. 9. 2023

Střelecké soutěže se zúčastnily tři zařízení (Střílky, Nový Jičín a Bystřice pod Hostýnem). Nejprve proběhla soutěž jednotlivců a družstev, každý člen družstva střílel 3 + 20 ran vleže na papírový terč vzdálený 10 m. Poté se pokračovalo ve střeleckém souboji. Závodníci byli rozlosováni do postupového pavouka, jedno družstvo střílelo dle libovolného nasazení vedoucího proti družstvu druhému. Střílelo se na sklopné terče (biatlonové) 5 diabolek na 5 terčů. Závodník, který sestřelil rychleji nebo více terčů, se stal vítězem. Naši chlapci jako tým dosáhli na krásné druhé místo celkového hodnocení a na třetí místo v disciplíně rychlé střelby 🙂


Letní aktivita – kemp Pálava – Nové Mlýny

7. 8. – 11. 8. 2023

Cílem aktivity bylo seznámit chlapce s pobytem v přírodě. Hlavní náplní byla cykloturistika a plavání v místní přehradě. Aktivity se zúčastnilo 6 chlapců a i přes nepřízeň počasí jsme si aktivitu společně moc užili. 


Letní aktivita – Horní Bečva

10. 7. – 14. 7. 2023

Cílem aktivity bylo seznámit chlapce s pobytem v přírodě. Bylo nutné zabezpečit stravu vlastními silami, což bylo v podmínkách kempu pod stany náročné. Hlavní náplní aktivity byla turistika v Beskydech. Vzhledem k velkému počtu účastníků – devíti chlapců, byla práce pedagogických pracovníků náročnější, ale nakonec se vše podařilo dobře zvládnout.


Závěrečné zkoušky

Závěrečná zkouška, ve které se dosahuje středního vzdělání s výučním listem se ve školním roce 2022/2023 skládá z:  

  • písemné zkoušky - koná se 1. června 2023                                                                                               
  • praktické zkoušky - koná se 6.-7. června 2023                                                                                              
  • ústní zkoušky - koná se 14. června 2023         

Všichni žáci druhých ročníků úspěšně vykonali všechny tři části závěrečné zkoušky a zakončili tak své dvouleté vzdělávání :-) GRATULUJEME!!!!! 


Den dětí

31. 5. 2023

Den dětí probíhal v areálu výchovného ústavu v duchu sportovního odpoledne.

Chlapci absolvovali 6 disciplín – člunkový běh s míčem, střelbu na cíl, sprint na 30 m, hod na koš, šipky a dřep – výskok na 1 minutu. Každá disciplína se hodnotila body a tři nejlepší sportovci získali ocenění ve formě balíčku sladkostí.

Na závěr odpoledne si všichni zúčastnění opekli špekáčky a poslechli hudbu. Bylo to příjemně strávené odpoledne.


Zápas ve fotbale mezi zaměstnanci a chlapci VÚ

31. 5. 2023

Plakát byl vytvořen chlapcem z našeho zařízení ;-)

I přes obrovské nasazení našich chlapců, zápas skončil jejich prohrou. Nicméně oceňujeme vytrvalost týmu   a snahu o zvrácení výsledku do poslední minuty zápasu.


Letní olympiáda

21. - 26. 5. 2023

6 našich chlapců se zúčastnilo 48. letní olympiády chlapců VÚ ČR pořádané v Hostouni. Díky výsledkům našich jednotlivců a celého týmu jsme posbírali 143 bodů a obsadili z celkového počtu 11-ti ústavů krásné 3. místo :-)


Slovácko - Sparta

23. 5. 2023

Někteří z našich chlapců dostali možnost zúčastnit se fotbalového utkání v Uherském Hradišti, Slovácko - Sparta Praha. Utkání skončilo výsledkem 0:0, což stačilo fotbalistům Sparty k získání titulu v lize. Oslavy se konaly přímo na fotbalovém hřišti a byl to pro všechny velký zážitek.


Gastronomická soutěž

26. 4. 2023

Žáci učebního oboru PVS 1 a PVS 2 se zúčastnili gastronomické soutěže ve Višňovém. Naši chlapci dosáhli na 3. místo ve vaření hovězího guláše a založení stolu na téma Valentýn. Gratulujeme!